Windows 10 Format Atma | USB FLASH DİSK Boot | Media Creation Tool

0 395

Tamamen güvenli ve yasal olarak sizlerde bilgisayarınıza format atabileceksiniz. Windows İSO dosyası nasıl indirilip USB üzerinden boot işlemini yapmasını anlatacağım. İndirme yöntemi tamamen yasal olarak bizlere Microsoft’un sunduğu araç ile yapacağız. 

Windows 10 ISO İndir

İşletim sisteminin kurulum dosyalarına ihtiyacımız olacak . Microsoft ’un yayınladığı bir araç ile resmi Windows10 dosyalarını kolayca elde edebiliyoruz. Bu araç ile Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) tamamen güvenli şekilde indirebiliyoruz.

windows media creation tool icon

Media Creation Tool

Aracı resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz

Media Creation Tool

Aracı indirdiğimizde Tüm işlemleri Türkçe olarak yapacağımız için yönergeleri takip etmemiz yeterli olacaktır. Medya Oluşturma Aracının iki ayarı vardır. Güncelleme ayarıyla, uyumlu olan tüm sistemlerini güncelleyebilir ve isterseniz ayarlarınızı, yüklü programlarınızı ve kişisel dosyalarınızı bozulmadan saklayabilirsiniz.

USB'den Windows 10 yükleme nasıl yapılır?

  1. Windows 7/8/8.1 yüklü PC’nize Media Creation Tool medya aracını indirin.
  2. Media Creation Tool medya aracını çalıştırın. Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.
  3. Dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.
  4. Bu adımda en az 4GB boyutundaki USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.
  5. Dosya indirme işlemi başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi gerçekleşecek. İşlem bittiğinde uygulama uyarı verecektir. Windows 10 Format Flash belleğiniz hazırdır.
Windows 10

Windows10 sürümleri

  • Home
  • Pro
  • Enterprise
  • Education
  • S

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.