Windows 11 indir | İSO Dosyası Sızdırıldı!

6 739

Merhaba merakla beklenen Windows 11 iso dosyası dün akşam saatlerinde yayınlandı. Windows11 ekran görüntüleri ilk olarak Çinli Baidu sitesi tarafından yayınlandı. Windows11 henüz resmen çıkmadığı için bu sürüm eksik ve kilitli özelliklere sahip, ancak sürüm numaraları ve detaylar bunun erken bir Windows 11 sürümü olduğunu doğruluyor. 24 Haziran 2021’de resmen emin olabileceğiz.

windows 11

Windows 11 Özellikleri Nelerdir?

Microsoft ‘un yeni işletim sistemi Windows 11 ‘e ait ilk görüntüler sızdırıldı. Görev çubuğunun ortasına taşınan Başlat simgesine tıkladığımızda çok daha gelişmiş ve yenilenmiş bir tasarım kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca Başlat tuşu ile birlikte görev çubuğundaki diğer kısa yolların da ortaya taşındığını görüyoruz. Bu tasarımı daha önce Windows 10X ‘de görmüştük. Tabi böyle kullanmak istemeyenler için ikonları sağa veya sola taşıma özelliği de Windows 11 bünyesinde bulunacak.

Windows 11 indir – Insider programına nasıl kayıt olunur?

Insider üyeleri Windows 11’i indirebilecek. Windows indirme adımları şu şekilde;

 • Windows 11 indir Insider kayıt sayfasına gidin.
 • Windows 10 cihazınızda da kullandığınız Microsoft hesabı ile oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra bir gizlilik politikasını kabul etmeniz gerekecek.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir test kullanıcısı olacaksınız.
 • Windows 10’un Insider sürümüne geçebilmek için Ayarlar>Güncelleştirmeler>Windows Insider bölümüne gelin. Insider kayıtlı bir hesaba sahipseniz Insider Preview sürümüne geçebilmeniz için talimatlar göreceksiniz.
 • İndirme işleminin ardından cihazınızda bir güncelleme başlayacaktır. Güncellemenin ardından cihazınız yeniden başlatılacak. Son aşamada ise Insider sürümünü kullanıyor olacaksınız.

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft ’tan gelen bilgilere göre Windows 11 işletim sistemin 24 Haziran‘da gerçekleşecek olan bir Windows etkinliği ile tanıtılacak.

windows 11

”Windows 11” Hakkında Resmi Açıklama

Merhaba,

Topluluklarda, forumlarda, bloglarda ve birçok sosyal medya platformunda ”Windows 11” adında gelecek bir Windows sürümü ile ilgili söylentiler dolaşmaktadır. Müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın birçoğu, Windows 11’in Windows 10’un halefi olacağına inanıyor. Buna istinaden aldığımız geri bildirimler ve sorular sebebiyle yabancı Microsoft Topluluk forumlarında yapılan açıklamalar sonucunda Türk Microsoft Topluluk forumunda da açıklama yapma gereği bulduk.

Ancak bilinmelidir ki, Windows11 adında bir işletim sistemi bulunmamakta ve Windows 10’un halefini yayınlama planımız şu zamana kadar hiç olmamıştır.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 gibi farklı Windows sürümleri bulunmaktaydı ve her Windows sürümünde yeni özellikler ve iyileştirmeler yapılmaktaydı. Bunun yanı sıra Windows XP, Windows Vista ve Windows 7’de gördüğümüz Hizmet Paketleri (Service Pack) adı verilen güncelleme dağıtım hizmetiyle Windows’unuzun en son kararlı sürümüne yükseltme yapabiliyordunuz. Ancak, Windows 10’un yayınlanması her şeyi değiştirdi ve Hizmet Paketleri de böylelikle sona ermiş oldu.

Windows 10 işletim sistemi Windows’un en son sürümüdür ve düzenli güvenlik, iyileştirme ve özellik güncelleştirmelerine sahip olmasının yanı sıra sürüm yükseltme konseptlerine sahiptir. Windows 10’un her yeni yapısında ve derlemesinde yeni özellikler ve geliştirmeler olmaktadır ve Windows 10’u düzenli olarak güncelleştiriyorsanız ya da Windows 10’un yayınlanan her sürümüne yükseltme yapıyorsanız, her derlemede göze çarpan önemli özellikleri ve iyileştirmeleri fark etmişsinizdir ve bu, Windows 10’un temel modelidir.

Bu nedenle, Windows 10 için devamlı sürüm güncelleştirmeleri ve iyileştirmeleri yapılmakta olup, belirli aralıklarla önemli derleme güncelleştirmeleri yayınlanmaktadır.

Windows 10, Windows ürününün son sürümüdür ve bu asla değişmeyecektir. Bu nedenle, haberlere veya söylentilere ya da paylaşımlara itibar etmemenizi öneririz.

Windows hakkında en son bilgilerin ve yeniliklerin yayınlandığı Windows Blog ‘u takip edebilirsiniz. Böylelikle Windows hakkındaki en güncel bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

*** Microsoft kendi sayfasında yayınladığı Açıklama ***

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri;

1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)

4 GB RAM

64 GB veya daha büyük depolama cihazı

DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x

9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)

Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

Uyumluluğu Denetleyin

Mevcut bilgisayarınızın Windows işletim sistemini çalıştırma gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını görmek için Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi uygulamasını kullanın. Karşılıyorsa yükseltme geldiğinde ücretsiz yükseltebilirsiniz.

UYGULAMAYI İNDİRİN

Windows 10 ile Windows 11 Arasındaki Fark Nedir?

Windows 10’un tüm gücünü ve güvenliğini, yeniden tasarlanmış ve tazelenmiş bir görünümle sunar. Ayrıca yeni araçlarla, seslerle ve uygulamalarla birlikte gelir. Her ayrıntı düşünüldü. İşte bunların hepsi, bilgisayarınızda size ferahlatıcı bir deneyim sunmak için bir araya geliyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

6 Yorumlar
 1. Hasan diyor

  İSO dosyasını nasıl indirebilirim

  1. KodBudur diyor

   Kod Budur youtube kanalımızda videonun açıklamasında link mevcut

 2. WilliamJar diyor

  Thanks for the information, can, I too can help you something?

  1. KodBudur diyor

   Please!

 3. Bradleyreini diyor

  Bravo, magnificent idea

 4. Robertlit diyor

  Remarkable idea and it is duly

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.